ترازو های دیجیتال, مقالات

ترازو فروشگاهی و مشخصه های آن را بهتر بشناسید

ترازو فروشگاهی و مشخصه های آن
3/5 - (3 امتیاز)

ترازو فروشگاهی چیست؟

ترازو فروشگاهی دیجیتال برای وزن کردن دقیق کالا در فروشگاه ها استفاده می شود. امروزه فروشگاه های مختلفی در سراسر کشور ایجاد شده اند که هرکدام کسب و کار مختلفی دارند. بعضی تنها یک سوپرمارکت کوچک هستند و بعضی یک هایپرمارکت بزرگ دارای شعب.

مواد و کالاهایی که در فروشگاه ها و مغازه ها توزین می گردند با ظرفیت پایین و حجم کم بوده و از نظر گرمی نیز دارای ارزش مادی می باشند. این تنوع فروشگاه ها و ترازو ها مسئله ای به نام انتخاب ترازو را به وجود آورده است و انتخاب را بسیار سخت کرده است.

هرکدام از صنف های مختلف نیاز های مختلفی دارند و انتظارات متفاوتی از ترازو نیز دارند. این اشخاص ابتدا باید نیاز های خود را بررسی کنند، سپس انتظاری که از ترازو دارند را مشخص و سپس اقدام به خرید نمایند.

گاهی افراد ترازویی خریداری میکنند که نمیتواند نیاز های آن ها را برطرف کند یا ترازویی می خرند که بعضی از قابلیت های آن ها هیچ کاربردی برایشان ندارد.

ترازو فروشگاهی بازرگانی اسپید

ترازو فروشگاهی و مشخصه های آن را بیشتر بشناسید.

ظرفیت وزن کردن ترازو فروشگاهی معمولا از ۳۰ تا ۷۰ کیلوگرم می باشد چرا که بیشترین مواد مورد نیاز خرید روزانه مردم از این حد فراتر نمی‌رود.

حتما بخوانید!
تنظیمات ترازو رادین و راهنمای کامل صفحه کلید ترازو

در کنار ظرفیت توزین ترازو فروشگاهی، مسئله دیگری به نام دقت یا حساسیت در ترازو فروشگاهی مهم می باشد.

به این معنا که یک ترازو در وزن کردن مواد مختلف تا چه حد خطا دارد و تا چه اندازه می‌توان به درست بودن وزنی که ترازو نشان می‌دهد اعتماد کرد.

توجه به این نکته ضروری است که هر چه دقت و حساسیت یک ترازو بیشتر باشد، عدد نشانگر میزان دقت در آن پائین‌تر است.

انواع ترازو فروشگاهی جدید به صورت دیجیتال ساخته می‌شوند و دارای امکانات مختلف و متعددی هستند تا نیازهای مربوط به فروش کالاها را به سادگی برطرف سازند.

امروزه در صنعت ترازو فروشگاهی دستگاه هایی تولید می شوند که دارای کاربری فوق العاده و دقت توزین بالا می باشند که کاربر در زمان استفاده از آن با اطمینان خاطر و سرعت بالا موفق به جلب رضایت مشتری گردد.

ترازو فروشگاهی و مشخصه های آن

در ایران ترازو فروشگاهی در برند های متفاوتی از جمله پند، توزین صدر، رادین و دیبال در دسترس قرار گرفته است که با مراجعه به فروشگاه سایت می توانید آن ها را مشاهده، مقایسه و خریداری نمایید.

ترازو های فروشگاهی میتوانند از نوع ساده، پرینتر دار و یا لیبل پرینتر باشند. استفاده از ترازو بارکد زن لیبل پرینتر موجب سرعت کار در امور بسته بندی می گردد و امکان انبار داری را نیز ایجاد می نماید.

حتما بخوانید!
ترازو فروشگاهی بارکدزن + معرفی انواع مدل ها

ترازو فروشگاهی بر حسب نیاز فروشگاه ها و خرده فروشی ها به دو دسته ستون دار و بدون ستون تقسیم می شوند.

انواع ترازوی فروشگاهی را از نظر جنس ماده در ساخت ترازو می‌توان به ترازوهایی که با استفاده از پلاستیک فشرده و فلز ساخته شده‌اند، تقسیم بندی کرد.

با نگاهی به جنس سینی ترازوها نیز می‌توان آنها را در دو گروه سینی فلزی یا استیل، و سینی پلاستیکی قرار داد. سینی‌ها از نظر شکل به سینی تخت، سینی لبه‌دار سه‌طرفه، سینی لبه‌دار، و سینی گود تقسیم می‌شوند.

 

برخی امکانات ترازوی فروشگاهی پیشرفته :

 • چاپ فاکتور فروش
 • ثبت ساعت و تاریخ روی فاکتور فروش
 • اتصال به بارکد خوان
 • قابلیت تولید بارکد واقعی
 • اتصال به کامپیوتر
 • شبکه شدن میان چندین ترازو
 • پاسخگویی هم زمان به چند مشتری
 • صفر کننده اتوماتیک
 • شمارش قطعه
 • خاموشی خودکار
 • جمع چند قلم کالا
 • تهیه و چاپ گزارش فروش روزانه، هفتگی و ماهانه
 • و…

جهت سفارش انواع ترازوی فروشگاهی ساده ، پرینتر دار و لیبل پرینتر می توانید از قسمت فروشگاه سایت اقدام نمایید. در غیر این صورت می توانید از طریق شماره های تماس بالای سایت ، با ما در ارتباط باشید.

نوشته های مرتبط

1 نظر در “ترازو فروشگاهی و مشخصه های آن را بهتر بشناسید

 1. شناسا گفت:

  عالي بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.